Adolfas Skurdelis

Adolfas Skurdelis gimė 1963 metais Vilniuje. 1993 m. išvyko iš Lietuvos ir atgal nebegrįžo. Apkeliavo didžiąją dalį Europos, kur daugiausia laiko praleido Švedijoje, Suomijoje, Danijoje ir Sankt Peterburge. Devynis metus gyveno Prancūzijoje, vėliau persikėlė į Edinburgą, Škotiją.

Pirmasis tapytojo darbas” Aš nupiešiau saulę” buvo sukurtas vos šešerių metų ir dalyvavo parodoje Kuboje. Gamta, žmonės, jausmai ir, aišku, nostalgija tėvynei smarkiai atsispindi menininko kūryboje.

Adolfas Skurdelis- įvairiapusė, spalvinga bei kontraversiška asmenybė, o jo darbuose pilna metaforų ir mistikos. Tapytojas naudoja įvairias technikas, bet daugiausia tapo aliejiniais dažais. Pastaruoju metu, ėmė tapyti akriliniais dažais, kaip alternatyva ilgai džiūstantiems. Taip pat naudoja anglį, rašalą, pastelę.

Menininkas yra ne tik puikus tapytojas, bet ir unikalus virėjas, aktorius ir rašytojas. Per visus šiuos metus tapytojo kūryboje keitėsi atspalviai, kultūrinės ir gyvenimo patirtys, bet, nepaisant to, darbuose išliko ta pati tema ir stilius.