Povilas Dirgėla

Gimiau 1960 08 10 dieną, Klaipėdoje.

Mokiausi ir baigiau Klaipėdos 12-ąją vidurinę mokyklą. Besimokydamas mokykloje  drožinėjau medžio skulptūrėles, dalyvavau mokyklos  parodose.

Baigęs mokyklą, įstojau ir baigiau Vilniaus Valstybinį Universitetą (lietuvių k. ir lit. specialybę). Bestudijuojant  daug piešiau ir tapiau –  mano pirmoji paroda ir buvo surengta Universitete.

Pagal paskyrimą grįžau į Klaipėdą. Dirbau 4-oje vid. mokykloje ir dėsčiau dailę. Prasidėjo ir rimta kūrybinė veikla – daug tapiau ir įstojau ir pabaigiau Klaipėdos dailės mokyklos vakarinį skyrių. Mane priėmė į tapytojų klubą „ Viltis“ (prie Klaipėdos prekybos uosto kultūros skyriaus), dalyvavau daugelyje klubo organizuojamų parodų, 1985 surengiau pirmą personalinę parodą Kretingos kultūros rūmuose. 1987 klubas baigė savo veiklą, toliau dirbau savarankiškai.

Į pirmą tarptautinį plenerą buvau pakviestas 1995 m. (Vokietija, Nordeno vasaros akademija).

1987 m. išryškėjo pagrindinis mano tapybos motyvas – marinistika. Nuo to laiko daugiausia jėgų ir pastangų tam ir skiriu.

2005 m buvau  priimtas į Žemaitijos dailininkų sąjungą. Dalyvavau daugelyje ŽDS organizuojamų parodų.

2006 m. buvau pastebėtas Lenkijos marinistų sąjungos narių ir buvau pakviestas į jų organizuojamą plenerą . Nuo to laiko esu  kasmet kviečiamas į jų plenerus ir parodas.

2009 m man buvo suteiktas meno kūrėjo statusas.