Valerija Andre

Valerija André  – „Valerijandre“

Kūrėjos paveikslai – tai ekspresyvus kūrybinis chaosas, persipynusios dažų tėkmės ir dinamiškų tekstūrų bangos susijungiančios tarpusavyje. Paveikslai įkvėpti gamtos ir žmogaus sąryšio, gyvenimo spalvų, išgyvento jausmo.

Pabaigusi Vilniaus Užupio gimnaziją 2013 metais įstojo mokytis į Londono Metropolitano Universitetą, kur 2016 metais baigė Grafinio Dizaino studijas ir įgijo menų bakalaurą. Grįžusi gyventi ir kurti atgal į Vilnių, Valerija šiuo metu yra įkūrusi savo tapybos studiją, kurioje praleidžia didžiausią kūrybinio laiko dalį.

2018 metais Londone nutapytos serijos „Miesto Ateivis“ / ‚Urban Alien‘ paveikslas „Tirpti“ / ‚Melt‘ (2016), buvo parduotas IWAV (International Women‘s Association Vilnius) kasmetiniame „Blossom of Hope“ gala renginio aukcione, kurio metu buvo surinkta rekordinė suma skirta dovanoti ankstyvos krūties vėžio diagnostikos įrangai onkologinėms Lietuvos ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Valerijos André paveikslus yra įsigiję privatūs asmenys, jos darbai kabo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse – Izraelyje, Austrijoje, Anglijoje ir Rusijoje. Pirmoji personalinė tapybos paroda pavadinimu „Tėkmė“ įvyks istoriniame „Venclovų rūmai – muziejus“ jau 2018 metų Gruodį.