Kristina Čivilytė

Kristina Čivilytė tyrinėja gamtos, medžių temą. Nuo 2013 aktyviai dalyvauja parodinėje veikloje, pleneruose, simpoziumuose Lietuvos ir užsienyje, kūrybą pristato grupinėse ir personalinėse parodose. Per pastaruosius 7 metus surengė 23 personalines parodas, ir dalyvavo 30 jungtinių parodų. 2018 m. lapkritį Kristina Čivilytė dalyvavo tarptautiniame menininkų simpoziume Pilanyje, Indijoje, 2019 m. kovą – jungtinėje parodoje Atėnuose, Graikijoje.
Kristinos Čivilytės kūrybinės paieškos glaudžiai susijusios su šiuo metu vykstančiu lūžiu kultūroje ir ryškėjančia atogrąža į gamtą. Galima pastebėti stiprėjančią gamtos gyvybingumo ir kūrybingumo, dinamiškų viso, kas gyva, ryšių pajautą, ne tik nykstančių Žemės mikroveikėjų pamatymą, bet ir bendradarbiavimą su jais, naujų hibridinių kūrybos formų atradimą.
Jai artima ekspresionistinė tapyba, ieškojimai, eksperimentinės technikos, tame tarpe tapyba vašku, tušu, natūralių medžiagų naudojimas. Kūriniams būdingas dinamiškumas, ritmiškumas, struktūriškumas.
Dažnai naudojamos natūralios gamtinės medžiagos (vaškas, žievės, šakos, rąstai, pelenai), iš natūralių gamtos objektų sukuriamos instaliacijos, kurios tampa įkvėpimu tolesnei plastinei kūrybai, tapybai (Paveikslų ciklas Raizgynas).

Kūryboje šalia tradicinės aliejinės tapybos ant drobės, pastaruoju metu naudojamos eksperimentinės technikos, tame tarpe, tapyba vašku ant faneros, arba medžių ripkų, tapyba tušu ant ryžių popieriaus ir pan.
Bendradarbiaujant su gamta – bitėmis, sukuriami Bičių vaško paveikslai. Tie paveikslai atkleidžia ne tik bičių kūrybiškumą, bet ir atveria tarprūšines sąveikas bei jautrias estetines pajautas. Dar daugiau, veikia ne tik regios, bet ir uoslės pojūčius. Taip pat atskleidžia kitas mūsų būties suvokimo ir įsivaizduojamybės perspektyvas.
Kūryboje atsigręžiama ir į prigimtinę etnokultūrą, natūraliai suvoktą gamtinės visumos pasaulėvaizdį. Tačiau kūryba vyksta bendradarbiaujant su mokslu, kūryboje integruojamos technologijos. K.Čivilytės Gamtos dėlionių fotonuotraukų koliažais skaitmenoje sukuriama nauja erdvė, atsiveria naujos perspektyvos, prasiplečia kūrybinis laukas.